Thursday , 29 October 2020

SHQIPERIA HUMBET NE MIQESOREN NDAJ AUSTRISE

Ka nisur n mnyr t turpshme pr Kombtaren Kuqezi miqsorja e sotme n stadiumin Ernst Happel t Viens, ndaj Austris, por pr tu mbyllur me burrri, ndonse t mundur me rezultatin 2-1. Mbase si asnjher m par, kuqezinjt e kan par veten n disavantazh q n minutn e gjasht t takimit, kur pr shkak t nj gabimi n vendosje, i kan dhn shansin vendasve t shnojn me Janko. Nj gol q ka goditur rnd moralisht Prfaqsuesen e Shqipris, e cila vetm 7 minuta m pas ka psuar golin e dyt, ksaj here si pasoj e nj gabimi edhe m drastik n mbrojtje me protagonist Mavrajn.

N disavantazh me dy gola, tentativat e kuqezinjve pr t reaguar jan limituar vetm n dy rastet e Balajt dhe Lenjanit por pa sukses. Nj panoram negative kjo e kuqezinjve q fatmirsisht u limitua vetm n fraksionin e par t lojs. Pjesa e dyt ka shfaqur kuqezinjt t rikthyer n identitet, me dinjitetin e vrtet t nj ekipi t kualifikuar pr n Euro 2016.

Vetm dy minuta nga rifillimi i lojs, Shqipria ka ngushtuar shifrat n 2-1, fal golit t Lenjanit, ndrkoh q kishte t gjitha shanset t barazonte me Cann, por kapiteni gaboi n administrimin e topit. Nj shpirt gare i kuqezinjve q u konfirmua edhe m shum n 15 minutat e fundit t lojs, kur ndonse n inferioritet numerik pas daljes me karton t kuq t Kaes, Shqipria, jo vetm q nuk psoi gol, por u vendos edhe m ofensive, paka se pa sukses n tentativn pr t barazuar shifrat.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA PREZANTON 8 BLERJE PARA “CHAMPIONS”

Plot 8 futbolliste të reja i janë bashkuar kohët e fundit Vllaznisë. Bëhet fjalë për …