SHQIPERIA NE BE PERMES QYTETIT TE SHKODRES

Në Shkodër do të mobilizojmë fonde të rëndësishme për zhvillimin e turizmit. Kështu u shpreh kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, teksa merrte pjesë në aktivitetin e zhvilluar në zonën e Shirokës për “Javën Evropiane”.

Shqipëria do të hyjë në Europë përmes një qyteti si Shkodra shtoi më tej Ademi.

Nga ana tjetër, ambasadorja e BE-së në vendin tonë, Romana Vlahutin tha se Shkodra është një nga qytetet kryesore që do të jetë në fokus të BE për zhvillimin e turizmit.

“Java Evropiane” startoi në qytetin e Shkodrës, ku pjesë e aktivitetit u bënë valle muzikore dhe një ekspozitë më piktura të ndryshme.

 

Lexoni dhe kete

LUFTA NDAJ DROGES, 35 PERSONA TRAJTOHEN NE RAJONIN E VERIUT

35 persona trajtohen me metadon në luftën kundër drogës në rajonin e veriut. Një shifër …