Saturday , 16 February 2019

“SHQIPERISE I ESHTE THENE JO PER HAPJEN E NEGOCIATAVE”

Gjermania i ka thënë JO hapjes së negociatave për Shqipërinë. Kështu u shpreh kryetari i PD-së, Lulzim Basha, gjatë seancës së kësaj të enjte në parlament. Basha tha se kryeministri Edi Rama është i informuar nga Europa për negociatat dhe se negociatat nuk do të hapen. Sipas kreut të PD-së, Shqipëria nuk i ka përmbushur detyrat e saj.

Edhe kjo seancë parlamentare u shoqërua me debate, teksa nuk u lejua që kryedemokrati Basha të përfundojë fjalën e tij, çka solli edhe ndërpreje të seancës.

Lexoni dhe kete

NË MAJ SHKODRA PRET DY QEVERITË SHQIPËRI-KOSOVË

Në muajin maj do të mbahet sërish një mbledhje e përbashkët mes qeverisë së Kosovës …