SHTATORI RIKTHEN PROTESTAT E OPOZITES

Shtatori do të nis me ristrukturimin e degëve të Partisë Demokratike dhe që në fillim të këtij muaji do të vijojnë protestat e opozitës. Kështu shprehet deputetja e Partisë Demokratike në Qarkun Shkodër, Izmira Ulqinaku. Sipas saj, vendi ndodhet në një kolaps dhe varfëri të tejskajshme.

Qytetarët shkodranë kanë frikë të shprehen nga dhuna politike e përdorur nga qeverisja e Edi Ramës thekson ndër të tjera Ulqinaku.

Siç paralajmëron edhe vetë deputetja e PD në Qarkun Shkodër, muaji shtator dhe në vijim do të sjellë një valë protestash nga opozita ndaj qeverisë si shkak i reformave të ndërmarra nga kjo e fundit, që sipas opozitës dëmtojnë shqiptarët.

Lexoni dhe kete

BASHA: RAMA PO BËN FUSHATË PËR TË MBULUAR KRIMET

Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë mbrëmjen e së shtunës në një tjetër konferencë për mediat. …