Saturday , 31 October 2020

SHTYHEN AFATET PER STADIUMIN “LORO BORIÇI”

Punimet ne stadiumin “Loro Borici” kane ecur ndjeshem. Fusha eshte gati per te pritur futbollistet, stolat jane vendosur thuajse tashme perfundimisht, edhe tribuna qendrore ka filluar te marre forme.
Megjithate duhet ende shume pune per te perfunduar se ndertuari ky impiant sportiv. Nje tjeter premtim i Federates per ta perfuduar ne muajin mars, nuk u mbajt. Tashme duhet te presim nje tjeter premtim, duke shpresuar qe ai te jete i afert.
Mbetet per t’u pare edhe se cfare do te behet me shtepite rreth e qark stadiumit sepse pas ankeses tek avokati i popullit, duket se kane shpresa per mosprishjen e shtepive te tyre.
Ka zera ne fakt se edhe cilesia e punimeve te kryera ne stadium nuk eshte shume e mire, megjithate kjo eshte ceshtje tjeter. E rendesishme eshte qe “Loro Borici” tashme te perfundoje sa me pare dhe syte jane nga vera e ketij viti.

Lexoni dhe kete

ADEMI: 100% E AKSIONEVE TĂ‹ VLLAZNISĂ‹ NĂ‹ SHITJE

Vllaznia e futbollit Ă«shtĂ« e gatshme pĂ«r tĂ« kaluar nĂ« duar tĂ« privatit. Ligji pĂ«r …