SHTYHET CAKTIMI I MASAVE PER PUNONJESIT E TATIMEVE!

Pas arrestimit te bujshem te 9 punonjsve t Sektorit t Verifikimit n Terren, n Drejtorin Rajonale t Tatimeve Shkoder dhe shpalljen n krkim t nj tjetri, tashm eshtja sht n duart e gjykats. Kt t shtun, 8 inspektort dhe prgjegjsja e sektorit doln prpara trups gjykuese pr tu njohur me masn e siguris.

Provat e paraqitura nga prokurori i eshtjes gjetn menjher kundrshtimin e avokatve mbrojts. Kta t fundit krkuan ndarjen e provave pr do inspektor q t dihet prgjegjsia individuale, pasi nuk mund t krkohet ngritje akuze dhe dnim me prova prgjithsuese. Krkesa e avokatve u pranua nga trupa gjykuese e gjykats s shkalls s par n Shkoder, gj q solli shtyrjen e marrjes s vendimit pr 9 t akuzuarit.

Prokurori i eshtjes duhet t ndaj provat, t cilat sipas avokatve mbrojtjs jan t pamjaftueshme pr t akuzuar dhe dnuar klientt e tyre. Pas ktij zhvillimi n seancn gjyqsore, pritet q vendimi me shum gjasa t jepet pas 24 apo 48 orsh pr 9 punonjsit e tatimeve n Shkoder.

Lexoni dhe kete

NDAHET NGA JETA DEPUTETI BASHKIM FINO

Një lajm i hidhur për skenën politike shqiptare. Është ndarë nga jeta në moshën 58-vjeçare …