SHTYHET CAKTIMI I MASAVE PER PUNONJESIT E TATIMEVE!

Pas arrestimit te bujshem te 9 punonjėsve tė Sektorit tė Verifikimit nė Terren, nė Drejtorinė Rajonale tė Tatimeve Shkoder dhe shpalljen nė kėrkim tė njė tjetri, tashmė ēeshtja ėshtė nė duart e gjykatės. Kėtė tė shtunė, 8 inspektorėt dhe pėrgjegjėsja e sektorit dolėn pėrpara trupės gjykuese pėr t’u njohur me masėn e sigurisė.

Provat e paraqitura nga prokurori i ēeshtjes gjetėn menjėherė kundėrshtimin e avokatėve mbrojtės. Kėta tė fundit kėrkuan ndarjen e provave pėr ēdo inspektor qė tė dihet pėrgjegjėsia individuale, pasi nuk mund tė kėrkohet ngritje akuze dhe dėnim me prova pėrgjithėsuese. Kėrkesa e avokatėve u pranua nga trupa gjykuese e gjykatės sė shkallės sė parė nė Shkoder, gjė qė solli shtyrjen e marrjes sė vendimit pėr 9 tė akuzuarit.

Prokurori i ēeshtjes duhet tė ndajė provat, tė cilat sipas avokatėve mbrojtjės janė tė pamjaftueshme pėr tė akuzuar dhe dėnuar klientėt e tyre. Pas kėtij zhvillimi nė seancėn gjyqėsore, pritet qė vendimi me shumė gjasa tė jepet pas 24 apo 48 orėsh pėr 9 punonjėsit e tatimeve nė Shkoder.

Lexoni dhe kete

ARRESTOHET I DYSHUARI I ATENTATIT NƋ VUKATANƋ

Policia e ShkodrĆ«s dhe grupi hetimor kanĆ« arritur tĆ« zbardhin ngjarjen e sĆ« hĆ«nĆ«s ku …