Saturday , 24 October 2020

SHULLANI:BAZHDARI MANIPULOI HISTORIN DHE SHFRYTEZOI T MITURN

Kandidatja Keti Bazhdari po manipulon qytetart kt her duke shfrytzuar edhe fmijt q jan t ngujuar. N programe televizive Bazhdari ka gjetur nj familje s cils i ka ofruar ndihm pr t dal n television dhe pr t deklaruar se sht e ngujuar duke e prdorur jo vetm kt familje n nevoj por edhe Marelen e cila sht vetm 11 vje. Shfrytezimin e fmijve pr fushat e ka denoncuar vet kryetari i Misionarve t paqes Nikoll Shullani i cili tha se edhe historia sht e manipuluar.

Prve t gjitha ktyre manipulimeve n fakt Keti Bazhdari m par ka mohuar t ofroj ndihma pr keto familje. Edhe kryetari i shoqats i pyetur nse ka patur ndihma nga zonja Bazhdari.

Edhe nj her del n pah se Partia Socialiste dhe kandidatja Keti Bazhdari po prdorin do form manipulimi pr t dal mir n syt e publikut. N ekrane televizive duke ofruar lek pr familje t varfra dhe duke i shfrytzuar pr fushat. Kt her pre e fushats s Bazhdarit ka qen nj fmij ku familjes s saj i jan ofruar disa monedha pr t dal n televizion dhe pr t folur at far i intereson Keti Bazhdarit.

Lexoni dhe kete

PËRZGJEDHJA E KANDIDATËVE PËR DEPUTETË NË PARTINË DEMOKRATIKE

Komisioni i vlerësimit të Kandidatëve pranë PD-së përmbylli të enjtën proçesin për përzgjedhjen e kandidatëve …