Saturday , 16 February 2019

SIGURIA NE ZONAT TURISTIKE GJATE SEZONIT TE VERES

Për të menaxhuar sigurinë në zonat turistike, Policia e Shkodrës ka angazhuar 131 punonjës policie dhe 20 mjete policore. Deklarata erdhi nga shefi i sektorit të rendit në Drejtorinë e Policisë Shkodër, Pjerin Lazri. Nga këto 63 punonjës të policisë janë vetëm në Velipojë, por këto punonjës natyrisht që nuk janë të mjaftueshëm shton Lazri.

Ai sheh me shqetësim edhe problemin e ndotjes akustike.

Deklarata erdhën gjatë emisionit “Mirëmëngjes” në Tv Rozafa, ku u diskutua për sigruinë në zonat turistike gjatë sezonit veror.

Lexoni dhe kete

4.000 PROTESTUES NGA SHKODRA DREJT TIRANES PER PROTESTE

Rreth 4 mijë qytetarë dhe mbështetës të Partisë Demokratike kanë udhëtuar nga Shkodra në mbështetje …