Wednesday , 29 September 2021

“SIGURIA PUBLIKE NË NIVELET MË TË MIRA HISTORIKE NË 2019-en”

Në ditët e para të janarit ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj do të ketë në duar bilancin e policisë së Shtetit në vitin 2019, e megjithatë nga treguesit e deritanishëm, ai tha se siguria publike ka qenë në nivelet më të mira historike.

Synimi i tanishëm i policisë është t’i garantojë shqiptarëve të kalojnë festa të qeta të fundvitit, e veçanërisht ditën e ndërrimit të vitit, ku ka edhe më shumë lëvizje shtoi Lleshaj.

Ministri i Punëve të Brendshme Sandër Lleshaj pas një takimi që pati në drejtorinë e Policisë së Tiranës me drejtuesin Rebani Jaupi dhe kryepolicin Ardi Veliu, tha se për efektivët e policisë nuk do të ketë festë, por shërbim.

Lexoni dhe kete

SHKODËR, FINALIZOHET OPERACIONI POLICOR I KODUAR “BUNA 2021”

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e …