Tuesday , 21 November 2017

SIGURIMI VULLNETAR, INTERES NGA PERSONAT QE JETOJNE JASHTE SHQIPERISE

Personat qe jetojne jashte Shqiperise vijojne te shfaqin nje interes per sigurimin vullnetar. Nje gje e tille pohohet nga vete drejtoresha e Institutit te Sigurimeve Shoqerore Shkoder, Violeta Staka. Ne nje prononcim per Tv Rozafa, Staka thekson se nje skeme e tille i ndihmon qytetaret te marrin pension kur te dalin ne moshen e caktuar per te perfituar pensionin.

Staka shton se mbi 1.200 persona jane siguruar gjate kohes qe skema eshte ne funksion, ndersa ne 6 mujorin e pare te ketij viti, 143 persona kane bere sigurimin vullnetar.

Nepermjet skemes se sigurimeve vullnetare jo vetem mund te rriten te ardhurat e pensionit, por mund te mbulohen me kontribute edhe vitet e munguara qe te mos rrezikohet marrja e pensioneve.

Lexoni dhe kete

MUNGESA E BANJOVE PUBLIKE, QYTETARET KERKOJNE RIKTHIMIN E TYRE

Mungesa e banjove publike vijon te mbetet nje problem shqetesues ne qytetin e Shkodres. Ne …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin