Friday , 27 November 2020

SINANI EMROHET TRAJNER I KOMBTARES U-15 T VERIUT

Federata Shqiptare e Futbollit i sht rikthyer srish ides s krijimit t ekipeve kombtare t moshave sipas zonave t saj npr t gjith Shqiprin. Pr momentin, hapi i par ka qen krijimi i ekipeve me lojtart m t przgjedhur t grupmoshs U-15 dhe pr Zonn e Veriut n krye t ktij ekipi ka przgjedhur nj emr shum t njohur, at t Vioresin Sinanit.

Ky i fundit tashm ka nisur edhe punn me ekipin dhe n nj prononcim pr televizionin Rozafa sht shprehur i knaqur pr kt emrim sepse sipas tij sht nj prgjegjsi m shum pr t.

N ditt e ardhshme n Shkodr do t bhet edhe przgjedhja e sportistve m t mir t cilt m pas do t krijojn edhe ekipet e grupmoshave U-13 dhe U-17 ndrkoh q mbeten pr t’u msuar edhe emrat e trajnerve q do t’i drejtojn ato.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U-21 FITON 5 – 0 NDAJ AKADEMISË SË FUTBOLLIT

Vllaznia U21 ka marre nje tjeter fitore ne kampionat dhe tashme eshte ngjitur ne kuoten …