Monday , 26 October 2020

SINANI: VLLAZNIA DUHET T TENTOJ SHUM N KUP

Vllaznia sot vuan pr nj sulmues por n fakt ajo ka se me far t krenohet sepse nga rradht e saj ka dal golashnuesi m i mir n historin e futbollit shqiptar, Vioresin Sinani. Ky i fundit ka qen i ftuar mbrmjen e s hns n emisionin “Sport Arena” n televizionin Rozafa ku ka folur pr shum gjra. Ka ngritur problemin e mungess s nj sulmuesi megjithat sipas tij skuadra mund t bj mir kt sezon si n kampionat dhe sidomos n Kup, ku i ka t gjitha shanset q t shkoj deri n finale. Ish- goleadori i njohur i kuqebluve po ashtu, u ka br thirrje tifozve pr ta mbshtetur Vllaznin n shkallt e “Loro Boriit”.

N kt emision ka qen i ftuar edhe nj tjetr ish- futbollist i Vllaznis, Edmond Doi e po ashtu edhe futbollistja aktuale e ekipit shkodran Suada Jashari e cila ka folur pr ecurin Vllaznis pr femra q po shkon drejt titullit t katrt kampion rradhazi. Po ashtu, ka qen i ftuar edhe trajneri i mundjes s Vllaznis Nazmi Elezi q ka folur pr garat e fundit t kampionatit kombtar dhe kampionin Qamil Bajrami pr t cilin duhet m shum mbshtetje.

Lexoni dhe kete

HIDHET SHORTI, VLLAZNIA FEMRA PËRBALLË KAMPIONES TURKE

Vllaznia e femrave ka mËsuar emrin e ekipit kundershtar ne turin e pare te Liges …