Sunday , 17 February 2019

SINDIKATA E ARSIMIT NE MBESHTETJE TE STUDENTEVE

Sindikata e Arsimit në vendin tonë i jep të gjithë mbështetjen e studentëve që janë prej më shumë se dy muajsh në protestë. Zv/presidenti i kësaj sindikate, Arian Peraj thotë se studentët arritën të mposhtin frikën.

Ndërkohë sipas Perajt, ministrja e re Besa Shahini është përgjegjësja kryesore për arsimin parauniversitar në vendin tonë. Ai fton studentët në protesten e opozitës.

Peraj tha se studentët nuk duhet të dorëzohen përballë qeverisë në kërkesat e tyre.

Lexoni dhe kete

QYTETARET TREGOJNE ARSYET E PROTESTES PER TV ROZAFA

Qytetarë dhe mbështetës nga e gjithë Shqipëria ishin të shtunën në protestë ndaj qeverisë Rama. …