Wednesday , 1 April 2020

SITUATA E GRIPIT NË SPITALIN E SHKODRËS

Pavarësisht apelit të ISHP, në repartin e pediatrisë së spitalit të Shkodrës nuk ka ndonjë situatë të veçantë, pasi janë virozat e stinës. Shprehet kështu shefja e këtij reparti, Greta Naraçi.

Ajo thotë se nuk ka shtrime, por ka shtim të numrit të paraqitjeve ditore të fëmijëve, ndërkohë mesatarisht ka rreth 30 vizita në ditë.

Ajo ka një apel në këto ditë të ftohta…

Lexoni dhe kete

SITUATA NË BASHKINË SHKODËR, REAGON PËRSËRI ADEMI

Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi ka reaguar sërish për situatën në Bashkinë Shkodër nga Koronavirusi. …