Wednesday , 27 January 2021

SITUATA E PYJEVE, TAKIM NE LEZHE

Situata e pyjve n Bashkin e Lezhs sht br pjese e diskutimve n nj takim ku merrnin pjes prfasues nga Ministria e Mjedisit, Bashkis dhe specialist t pyjve.Ata vun theksin tek nevoja q duhet pr mrojtjen e fondit pyjor, pasi gjat vitve t fundit siprfaqe t shumta pyjore kan psuar dmtim t shumta.

Eskperti i mjedisit Zef Imeraj u shpreh se do tju vihet n ndihm fermereve pr ti sensibilizuar q mos ti braktisin zonat ku jetojn, por t qndrojn aty pr t menaxhuar resurset q ka falur natyra.

Ky takim u organizua n kuader t projektit q po zbatohet n Lezhe me teme ruatja e habitatve t nj rndsi t veante, nprmjet metodave q promovojn zhvillimin e tyre t qndryeshem.

Lexoni dhe kete

60-VJETORI I SHKOLLËS “PRENKË JAKOVA”

Një aktivitet është zhvilluar këtë të hënë në shkollën e mesme artistike “Prenkë Jakova” në …