Tuesday , 25 February 2020
Breaking News

“SITUATA E RENDIT MË E MIRA NË 30 VITET E FUNDIT”

Nga kuvendi, ministri i brendshëm Sandër Lleshaj është shprehur se gjendja e rendit është më e mira në 30 vitet e fundit. Nuk ka asgjë urgjente për ta klasifikuar të tillë situatën e krimit në vend. Gjendja e situatës së krimit është në parametrat më të mira në historinë e ketij vendi theksoi Lleshaj.

Ndër të tjera, Lleshaj tha se në 2019 institucionet janë rrezikuar nga sulmet e dhunshme, ndërsa policia e shtetit ka vepruar me një strategji më pak të dhunshëm se sa protestues.

Lexoni dhe kete

DHUNUAN POLICET E BASHKISE, GJYKATA LE NE BURG VELLEZERIT

Gjykata e Lezhës ka lënë në burg dy vëllezërit nga Shengjini, të cilet tre ditë …