Saturday , 17 March 2018

SITUATA GRIPALE NË VENDIN TONË

Dy muajt e parë të këtij viti kanë sjellur një situatë gripale shqetësuese në vendin tonë. Por, në Spitalin Rajonal të Shkodrës një situatë e tillë është menaxhuar mirë dhe nuk ka pasur raste serioze për të rrezikuar jetën e ndonjë individi. Kështu u shpreh shefi i urgjencës së spitalit të Shkodrës, Astrit Lahi, teksa ishte i ftuar në emisionin “Mirëmëngjes” në Tv Rozafa.

Numri i vizitave në urgjencën e spitalit të Shkodrës po njeh rritje çdo vit shton më tej Lahi.

Natyrisht, edhe këtë vit, moshat më të prekura kanë qenë të rinjtë, e sidomos fëmijët.

Lexoni dhe kete

“REAGO PER NJE JETE TE SIGURTE”

Në kuadër të projektit “Reago për një jetë të sigurtë”, organizata Intelektualët e Rinj Shpresë, …