Wednesday , 2 December 2020

SK VLLAZNIA SHPALL “10 M T MIRT E VITIT 2016

Jan shpallur “10 sportistt m t mir t vitit 2016” t Sportklub Vllaznia. Ashtu si dhe dy vitet e fundit, kjo ceremoni sht zhvilluar n mbledhjen e Kshillit Bashkiak Shkodr. Kshtu, fitues n anket kan qen Izmir Smajlaj n atletik, Herion Faslija n basketboll, Qamil Bajrami n mundje, Nelson Hysa n boks, Juli Marku n xhudo, Oneda Rei n gjimnastik, Megi Doi n futboll pr femra, Bruno Kola n iklizm dhe Anton Qafarena e Klavia Petza n volejboll. sht vlersuar edhe nj sportiste si e reja m e talentuar e vitit 2016, mim q ka shkuar pr basketbollisten Bernarda Rreshpja. Njkohsisht, sht przgjedhur edhe trajneri m i mir i vitit pr Sportklub Vllaznia dhe kt titull e ka marr trajneri i mirnjohur i xhudos Anton Shkoza. Klubi shkodran ka akorduar kt vit edhe nj Mirnjohje pr presidentin e ekipit t futbollit t femrave t Vllaznis Lazer Matijn i cili me ekipin e tij po thyen rekorde njri pas tjetritNdrkoh drejtori i Sportklub Vllaznia Mark Kroqi sht shfaqur i emocionuar pas ksaj ceremonie.

Edhe trajneri fitues i ksaj ankete Anton Shkoza dhe njra nga sportistet fituese, jan shprehur t knaqura me nj vlersim t till.

Kshilltart bashkiak q i kan nderuar kta sportist me titujt prkats kan ngritur si shqetsim nj mbshtetje m t madhe pr kta kampione, mbshtetje q n fakt e ka premtuar edhe vet kryebashkiakja Ademi.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U19 FITON 5 – 0 “DERBIN” ME KF SHKODRA

Vllaznia U19 vijon të fitojë në kampionat dhe të kryesojë me meritë renditjen edhe pas …