Monday , 16 September 2019

Skadon afati i deklarimeve per ndertimet pa leje!

Ata t cilt kan ndrtuar shtpi pa leje, apo kan br shtesa t objekteve kan patur sot datn e fundit kur mund t dorzonin dokumentet pr t’i futur n proces legalizimi ato.
Nderkohe kush nis te ndertoje pa leje nga dita e neserme denohet me burg 5 vjet ndersa ata qe ndihmojne per te ndertuar pa leje si firma e ndertimit apo projektuesi denohet me 3 vjet burg.

Data 31 ka koinciduar ne dite te shtune qe do te thote, dite pushimi per punonjesit e administrates por per te respektuar kete afat punonjesit e zyrave te ALUIZNI-t kane dale ne pune. Dhe ne fakt ne zyrat e ALUIZNI-t ndonese jo me fluksin e diteve te tjera serish ka pasur qytetare te cilet kane nxituar te aplikojne.

Punonjesit e zyrave te ALUIZNI-t kane pranuar dokumentacionin e qyterarve kane aplikuar per legalizmin e objekteve qe kane ndertuar pa leje deri ne oren 16:00 te dites se shtune.

Lexoni dhe kete

DOM BLEDAR HUBA PËRFUNDON MISIONIN TE ORATORI “DON BOSKO”

Drejtuesi i Oratorit “Don Bosko” në Shkodër, Dom Bledar Huba, ka përfunduar misionin e tij …