Thursday , 3 December 2020

SMAJLAJ: SYNOJ T SHPALLEM KAMPION I BALLKANIT

Prej pedonales n hyrje t qytetit, dyshja e mirnjohur e atletiks shkodrane dhe asaj shqiptare, Izmir Smajlaj- Vildan Tufi, tashm strvitet n betonin e pists s stadiumit Loro Borii. Megjithat objektivat e ksaj dysheje nuk ndryshojn. Synimi i rradhs pr ta sht suksesi n kampionatin Ballkanik dhe at europian q do t zhvillohen kto dit n Beograd. Atleti Smajlaj sht i bindur se edhe n kto aktivitete do t ket rezultate t larta.

Edhe trajneri Vildan Tufi ka shum besim tek suksesi. Besim q ai e beson tek puna q po bhet n strvitje dhe tek forma q ky atlet ka aktualisht.

Viti 2016 ka qen shum i mbar pr Smajlajn megjithat pr kt vit duket se premisat jan pr t tjera rezultate t larta, pr rekorde kombtare por edhe me medalje n arenn ndrkombtare.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U19 FITON 5 – 0 “DERBIN” ME KF SHKODRA

Vllaznia U19 vijon të fitojë në kampionat dhe të kryesojë me meritë renditjen edhe pas …