Friday , 19 January 2018

SOCIALISTET E MIRDITES FESTOJNE 26-VJETORIN E PARTISE

Socialistet e Mirditës kanë festuar 26-vjetorin e themelimit të kësaj force politike.Aktiviteti festiv i organizuar në qytetin e Rrëshenit mblodhi sëbashku themelues dhe anetare të kësaj force politike, ndërsa e pranishme ishte dhe drejtuesja politike në qarkun e Lezhës Lindita Nikolla.Në fjalen e sajë Nikolla tha se kjo ditë duhet të na shërbeje për të bashkuar edhe më shumë forcat për të patur një fitore të thelle në zgjedhjet e 25-qershorit.

Festa e socialisteve në Mirdite ka vijuar për ore të tëra mes kengeve dhe valleve, duke dhënë në këtë mënyre mesazhin e bashkimit për një rezultat pozitiv në këto zgjedhje.

Lexoni dhe kete

BASHA: NUK KA SHQIPERI NE BE, PA DREJTESI QE NDESHKON KRIMIN

Ndryshe nga kryeministri Edi Rama, i cili bën përgjegjës opozitën se po pengon aspiraten europiane …