Wednesday , 21 October 2020

SOCIALISTET E SHKODRES MARRIN PJESE NE REFERENDUM

Antart e partis socialiste n Shkoder u jan drejtuar kutijave t votimit per referendumin e ksaj partie lidhur me mandatin e kryetarit t PS-s, Edi Rama. Sipas Koordinatorit te PS- se ne qytetin e Shkodres Agim Shimaj procesi ka nisur q n 8 t mengjesit, ndrsa ka vijuar normalisht me nj pjesmarrje masive.

Vetm n qytetin e Shkodres marrin pjes mbi 1 400 antar t cilt do I prgjigjen me Po ose Jo pyetjes: Kur Partia Socialiste sht n qeveri dhe Kryetari i saj sht i zgjedhur Kryeministr. A konsiderohet i rinovuar automatikisht mandati i Kryetarit?. Sipas kryetarit t komisionit t votimit n qytetin e Shkodres, Vladimir Gjerga cdo gje po ecen normalisht.

 

Vladimir GJERGA- Kryetar Komisioni VotimiPartia Socialiste, subjekti m i madh politik n vend, pritet ti jap sot fund nj debati disa javor pr legjitimitetin e mandatit t kryetarit, Edi Rama. N referendum jan thirrur t votojn mbi 81 mij antar n 383 qendra votimi q jan ngritur n t gjith Shqiprin.

Lexoni dhe kete

PD: SITUATË E RËNDË ME COVID-19 NË SHKOLLA

Informacione shqetësuese vazhdojnë të vijnë çdo ditë në Partinë Demokratike. Numri i rasteve të mësuesve …