“SOFRA E KURANIT” NE XHAMINE E PARRUCES

Shqipëria dhe shqiptarët nuk kanë rrugë tjetër përveç se udhëzimit nga rruga e Zotit. E çdo rrugë tjetër larg besimit të Zotit është shkatërrim për njeriu. Kështu u shpreh në fjalën e tij myftiu i Shkodrës, Imam Muhamed Sytari. Deklarata e tij erdhi gjatë një aktiviteti të organizuar në oborrin e xhamisë së Parrucës pasditën e së shtunës.

Aktiviteti me titull “Sofra e Kuranit” erdhi në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit për besimtarët muslimanë në mbarë botën. Në këtë aktivitet merrnin pjesë edhe imam nga Turqia, si edhe teologë dhe besimtarë të qytetit të Shkodrës.

 

Lexoni dhe kete

EKSPOZITA “4 N 1” NE GALERINE E ARTEVE SHKODER

2 fotografë dhe 2 piktorë organizuan pasditën e së premtes një ekspozitë në ambjentet e …