Wednesday , 24 July 2019

SOFRA TRADICIONALE E IFTARIT TE VELLAZERISE ISLAME

Myftinia Shkodër ka organizuar sofrën tradicionale të iftarit të vëllazërisë islame. Në këtë iftar merrnin pjesë edhe drejtuesit e bashkësive islame nga Prizreni dhe Ulqini. Për myftiun e Shkodrës, Imam Muhamed Sytari, ky muaj është një mundësi e mirë për të dëshmuar përhapjen e mesazheve të harmonisë.

Ndërkohë, kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi tha se është një muaj i rëndësishëm besimi.

Në këtë iftar nuk munguan edhe përfaqësues të komunitetit katolik dhe ortodoks, por edhe institucioneve të tjera në Shkodër.

Lexoni dhe kete

“MIRËNJOHJA E QYTETIT” PËR HAXHI FEJZI ZAGANJORIN

Myftinia Shkodër dhe Këshilli i Bashkisë Shkodër kanë organizuar pasditën e së premtes ceremoninë e …