SPAHIA: SHQIPTAREVE U KA HUMBUR SHPRESA, 60 MIJE TE LARGUAR

Shqiptaret po jetojne ne kushte tejet te veshtira, disa prej tyre edhe ne çadra pasi Gjermania nuk mund te strehoje fluksin me te vilin po perballet. Shqiptareve u ka humbur shpresa. Ne kete menyre e pershkruan rrugetimin e emigranteve Drejtuesi i Departamentit të Emigracionit dhe Diasporës në PD, Bardh Spahia i cili disa dite me pare takoj nga afer shqipatret qe qendrojne ne kampe ne shtetin Gjerman.

45 mije shqipatre te deklaruar jane larguar nga vendi, ndonese numri mendohet qe eshte shume me i larte thekson Spahia. Shqiptaret ne Gjermani kane shprehur indinjaten e thelle qe kryeministri i mohoj duke mos i vizituar thote Spahia

 

Bardh Spahia premton se do te beje maksimumin per tu rikthyer shqiptareve shpresen dhe te ardhmen ne vendin e tyre, ndersa paleon direkt per kryeministrin qe te pranoje situaten dhe te beje nje auto-kritike pasi vendi eshte ne eksod masiv.

Lexoni dhe kete

META JEP MESAZHIN E PRERĂ‹ PĂ‹R POLITIKĂ‹N

Presidenti Ilir Meta i bĂ«n thirrje gjithĂ« politikĂ«s shqiptare tĂ« mos humbasĂ« mĂ« asnjĂ« minutĂ« …