Tuesday , 27 October 2020

SPANJA E PAPERMBAJTSHME, “FUNDOS” TURQINE

Spanja ka arritur fitoren e dyt n kt faz grupesh t Euro 2016. Furia Roja mori sot fitoren m t thell t marr n kt europian, 3-0 prball Turqis.Rastet e skuadrs spanjolle ishin t panumrueshme n portn turke.I pari q rrezikoi ishte Alvaro Morata, por pasimin e Jodi Albas nuk e shndrroi dot n gol.

N minutn e 34-t, Morata fal nj krosi t Nolitos drgoi topin me kok n rrjetn e Volkan Babacan.Vetm pas 2 minutash asistuesi i golit t par Nolito u b autor i golit t dyt.Me kt rezultat u mbyll edhe pjesa e par.

Pjesa e dyt erdhi me nj loj m t vakt por prapseprap spanjollt shnuan me Morata-n, pas nj aksioni alla Barcelona t Iniestas dhe Jordi Albas.Spanja mbajti kontrollin e lojs deri n fund, duke mos e ln t rrezikoj.Spanja pas ksaj fitoreje ka kaluar fazn e grupeve, pasi Kroacia ka katr pik, ekia ka nj pik, e Turqia ende pa pik.

Lexoni dhe kete

FRANC ASHIKU SHPALLET SËRISH KAMPION NË SHAH

Shahisti shkodran Franc Ashiku është shpallur sërish kampion i Shqipërisë. Ky është verdikti i dalë …