“SPITALET DO TE KENE DREJTUES MENAXHER”

Spitalet e vendit do te kene drejtues menaxhere brenda 2 javeve te ardhshme, ndersa drejtoret e spitaleve do ti nenshtrohen trajnimeve dhe do te edukohen ne vazhdim per te mireadministratuar burimet financiare dhe ato njerezore. Lajmin e ka bere të ditur Ministria e Shendetsise dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, e cila ka shtuar se ne kete menyre do te ndryshojne te gjitha spitalet e vendit.

Këto deklarata Ministrja e Shëndetesise dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, i bëri nga Lezha gjatë aktivitetit të organizuar një ditë më parë me rastin e 50 vjetorit të krijimit të spitalit, ndërsa foli dhe për investime të tjera në sistemin shëndetësor në mbarë vendin.

 

Lexoni dhe kete

FSHATI PRANE LUMIT KIR, POR PA UJE TE PIJSHEM

Është pranë lumit Kir, por nuk ka ujë të pijshëm gjatë stinës së verës. Fshati …