Friday , 27 November 2020

SPONSORI XHAFERI: VLLAZNIA E KËTIJ SEZONI BIND

Në të njëjtën linjë me futbollistët Marku e Dunga ka qenë edhe sponsori Alban Xhaferi. Ai ka takuar skuadrën pas fitores me Tiranën dhe i ka uruar për fitoren e arritur, ndërkohë që ka folur edhe për çështjen e titullit, për premion e akorduar për këtë fitore dhe po ashtu edhe për procesin e privatizimit të klubit…

Ndërkohë, presidenti i Tiranës Refik Halili nuk e ka fshehur zhgënjimin nga kjo humbje ndaj Vllaznisë, megjithatë e ka përgëzuar skuadrën shkodrane për fitoren…

Tek Vllaznia e sivjetme kanë ndryshuar shumë gjëra dhe kjo pikërisht falë sponsorit Xhaferi, megjithatë e rëndësishme është të mbahet ky ritëm dhe kjo nisje e shkëlqyer e kampionatit.

Skuadra e sivjetme ka ngjallur shpresa të mëdha tek tifozët për titullin e 10-të kampionat, megjithatë janë luajtur vetëm 3 ndeshje dhe ka ende shumë rrugë përpara.

Lexoni dhe kete

FUTBOLL FEMRA/ FITOJNË VLLAZNIA E JUBAN DANJA

Kampionati kombëtar i futbollit të femrave ka luajtur edhe ndeshjet e javës së tretë dhe …