SPORTI UNIVERSITAR, KAMPIONATE NE VOLEJBOLL E MINIFUTBOLL

Sporti Universitar po merr përmasa gjithnjë e më të mëdha në Shqipëri. Krijimi i shoqatës së këtij sporti, ka bërë që pjesë e saj të jenë të gjithë Universitetet e vendit, ndër të cilët edhe “Luigj Gurakuqi” i Shkodrës. Ndërkohë, prej pak ditësh kanë nisur edhe kampionatet e para, ato të volejbollit për vajzat dhe minifutbollit për djemtë, kampionate këto që zhvillohen sipas një kalendari të rregullt. Pedagogu i Universitetit “Luigj Gurakuqi”, i mirënjohuri Artan Kalaja, shpjegon më konkretisht cili është qëllimi i këtyre gazetave dhe njëkohësisht edhe pretendimet e ekipeve shkodrane.

Kalajës i është besuar drejtimi i ekipit të volejbollit të femrave të këtij Universiteti dhe padyshim që duket se kemi të bëjmë me një rikthim të tij tek sporti i preferuar.

Në ndeshjet e kësaj jave, Universiteti “Luigj Gurakuqi” ka fituar si në volejboll me rezultatin 2-0 ndaj Universitetit “Marin Barleti” ashtu edhe në minifutboll me rezultatin 14-2 po ndaj këtij Universiteti dhe padyshim që do të tentojnë të shpallen kampionë.

 

Lexoni dhe kete

LIKA: FITIMI I KUPËS S’KISHTE RËNDËSI, OBJEKTIVIN E ARRITËM

Zhgënjim në rradhët e tifozëve shkodranë për humbjen e Vllaznisë në finalen ndaj Bylisit dhe …