Saturday , 26 September 2020

STADIUMI, TRIBUNA QENDORE NIS T MARR FORM

Ecuria e punimeve n stadiumin Loro Borii duket e mir teksa tashm ka filluar t dal mbi siprfaqe pjesa e tribuns qendrore. Pasi ka prfunduar kati i nndheshm, ka nisur t marr form edhe kati i par mbi siprfaqe dhe sipr tij, t paktn nga sa thuhet nga punonjs t ktij objekti, do t ndrtohen edhe dy kate t tjer. Ajo q t bn prshtypje sht se edhe pas nj muaji q kan nisur punimet, askund nuk sht afishuar projekti i ktij rikonstruksioni, ashtu si e parashikon ligji. Pr kt arsye, ende nuk dihet me saktsi se far forme do t ket tribuna qendrore. Megjithat, ritmi i punimeve duket i knaqshm e pr m tepr edhe numri i puntorve n kt kantier sht rritur ndjeshm. Aktualisht, jan prezent rreth 120-130 forca puntore t cilat po punojn me or zgjatura por jo si sht deklaruar me tre turne. Njkohsisht me tribunn qendrore, ka nisur puna pr betonimin t tribuns pas porte. Gjrat duken n rrugn e duhur megjithat askush nuk mund t thot pr momentin nse ky stadium do t jet gati pr ndeshjen e fillimit t tetorit ndaj Serbis. Kjo ngaq ende nuk ka nisur puna pr dranazhimin e fushs dhe vendosjen e tapetit t ri. Ende nuk ka nisur puna pr vendosjen e sistemit t ri t ndriimit e po ashtu edhe pr rikonstruksionin e fasadave t jashtme t stadiumit dhe shum procese t tjera t cilat duhet t bhen me qllim plotsimin e kushteve t vna nga UEFA pr rikonstruksionin e ktij stadiumi. Megjithat shpresa mbetet q n tetor Shqipri- Serbi t luhet n Loro Borii.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA LUAN NESER MIQESOREN E RADHES

Vllaznia ka zyrtarizuar miqesoren e radhes. Keshtu, kuqeblute do luajne neser ndaj Bylisit. Takimi do …