STARTON FESTIVALI MBARKOMBĖTAR I FĖMIJĖVE

Nė orėn 20:30 do tė startoj nata e parė e festivalit mbarėkombėtar tė fėmijėve. Ky festival shėnon vitin e 53 tė tij. Rreth 24 fėmijė do tė pėrformojnė kėngėt e tyre  duke sjellė krijimet mė tė mira tė autorėve mė me emėr tė muzikės e teksteve tė kėngėve, duke zbuluar talente tė cilėt nė vitet qė pasojnė kanė shkėlqyer nė skenat muzikore brenda e jashtė vendit. nė skėnėn e krijuar para bashkisė Shkoder. Organizatori Kujtim Alija pohon se nė kėtė festival marrin pjese fėmijėt mė tė talentuar tė tė gjitha trevave shqiptare ndėrsa.

Pas disa kohėsh rikthehet pėr tė prezantuar festivalin mbarkombetar tė fėmijėve Manjola Lloja Bushati.

Festivali do tė zhvillohet 3 netė mė radhė ku nė natėn e tretė do tė shpallėt dhe fituesi I festivali tė 53. Organizatorėt e kėsaj ngjarjeje kulturore janė: Bashkia Shkodėr, Drejtoria Arsimore Rajonale, Qendra Kulturore e Fėmijėve, Shkodėr.

Lexoni dhe kete

EKSPOZITA ā€œ4 N 1ā€ NE GALERINE E ARTEVE SHKODER

2 fotografĆ« dhe 2 piktorĆ« organizuan pasditĆ«n e sĆ« premtes njĆ« ekspozitĆ« nĆ« ambjentet e …