STRAZIMIRI: LULZIM BASHA KA SHITUR OPOZITEN

Gent Strazimiri, anëtari i kryesisë së PD-së dhe anëtar i Rithemelimit të PD-së, i ftuar në emisionin “Autochthonous” në TV Rozafa shprehet se PD do ringrihet dhe do i jape vendit një opozitë të fortë.

Sipas tij, Lulzim Basha ka vrarë opozitarizmin në Shqipëri.

Strazimiri u shpreh edhe në lidhje me zgjedhjet e 6 marsit për të cilat tha se PD në këto zgjedhje do dale fitimtare pasi po ribashkohet…

Strazimi hodhi akuza të forta ndaj Lulzim Bashës që sipas tij ka shitur interesat e PD-së.

Lexoni dhe kete

ANËTARËSIMI I SHQIPËRISË NË BE

Kryetari i Komitetit të Jashtëm të Parlamentit Evropian, David Mcallister, u shpreh se Parlamenti Evropian …