Sunday , 21 January 2018

“STUDIME ETNOLOGJIKE TE SHQIPERISE S’EPERME”

Me rastin e 1-vjetorit te vdekjes se studiuesit Vili Kamsi, kete te shtune eshte organizuar promovimi i librit “Studime etnologjike te Shqiperise se Eperme” te Dom Ernesto Kozit, te perkthyer nga Vili Kamsi. Nje liber qe eshte nje permbledhje artikujsh qe trajton fiset e Shqiperise se Eperme.

Aktiviteti erdhi i organizuar fale bashkepunimit te dy biblotekave te qytetit te Shkoders, “Marin Barletit” dhe biblotekes shkencore te universitetit.

Lexoni dhe kete

LEZHE, PERKUJTOHET 550-VJETORI I VDEKJES SE SKENDEBEUT

Lezha ka përkujtuar 550-vjetorin e vdekjes së heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, ngjarje që …