Wednesday , 27 June 2018

Stuhia krijon probleme ne Ulqin!

Stuhia i ka shkaktuar shumė punė dhe probleme Shėrbimit tė emergjencės nė Ulqin. Kete mengjes filluan thirrjet pėr ndėrhyrje nė disa vende kurse rruga Kodre – Solana u bllokua pėr shkak tė rrezimit tė drujve tė pishave duke dėmtuar automjete dhe ndėrprerė linjėn e transmetimit.

Njė pemė ra dhe nė hotelin Imperial nė Plazhin e Madh ,  po ashtu u ndėrhy nė Malin Bardhė ku njė pishė ra mbi linjėn e transmetimit, thanė pėr portalin tonė nga ky institucion.

Rruga pėr nė Albatros ishte e bllokuar nga drurėt e rrezuar dhe u nevojit ndėrhyrje nė largimin e tyre dhe pastrimin e rrugės.image-fa046b2f323d8fd9cda0a3179580cd72e11262cc9b1fc5a3136d6c6455f57db4-V

Nga fotot mund tė shihni edhe pasojat e shkaktuara nė zonėn e Plazhit tė Vogėl.

Lexoni dhe kete

KRYETARI I PD-se LULZIM BASHA, TAKIM NE RRESHEN

Kryetari i PartisĆ« Demokratike Lulzim Basha tha nga RrĆ«sheni, se vendi nuk do tĆ« bĆ«jĆ« …