SUEDIA DHE IRLANDA NDAHEN NE PAQE

Suedia dhe Republika e Irlands kan ndar pikt n ndeshjen e grupit E. Suedezt kan barazuar me irlandezt me rezultat 1:1 n takimin e zhvilluar n stadiumin Stade de France t Saint-Denisit. Megjithse n pjesn e par te dyja kombtaret e krkuan rrugn e golit, ekipet respektive nuk arritn t tundin rrjetn e golit dhe kshtu 45 minutshi i par prfundoi pa gola. Pjesa e dyt ishte m e mir pr syt e shikuesve pasi q u realizuan edhe dy gola mjaft t bukur. Fillimisht, irlandezt realizuan golin e eprsis pr t barazuar m pas suedezt. Me nj goditje fantastike nga largsia, Wesle Hoolahan realizoi gol n minutn e 48-t t takimit. Por, pas sulmeve t njpasnjshme t suedezve erdhi edhe goli i barazimit. Luhej minuta e 71-t, kur Suedia ka barazuar rezultatin me an t nj autogoli. Ishte futbollisti m i mir i ksaj kombtare, Zlatan Ibrahimovic, i cili drgoi nj top n zon, ku mbrojtsi irlandez, Ciaran Clark, n tentim pr t hequr topin nga zona, e futi n golin e tij. N vazhdim t takimit m nuk pati gola dhe ndeshja prfundoi 1:1. Pas ktij rezultati, Suedia dhe Republika e Irlands kan nga nj pik secila n grupin E, ku gjenden edhe Belgjika dhe Italia, t cilat do t takohen sonte n oren 21:00.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U-17 MUND KF SHKODRA DHE SHKON NË FINALE

Vllaznia U17 ka dalë në finale të kampionatit kombëtar të kësaj grupmoshe dhe tashmë pretendon …