SUKAJ: VLLAZNIA DO SHKOJË PËR FITORE NË GJIROKASTËR

Dy fitoret e fundit të Vllaznisë kanë qenë shumë të rëndësishme por nuk mjaftojnë sepse skuadra ende nuk ka dalë nga pozitat e vështira ku ndodhet. Kjo është deklarata e bërë nga sulmuesi kryesor i saj Xhevahir Sukaj në konferencën e saj për shtyp. Ai është shprehur se skuadra duhet të vazhdojë fitoret për të shmangur sa më parë rënien që do të ishte një turp i madh për të gjithë nëse do të ndodhte.

Sukaj ka folur edhe për ndeshjen e rradhës, atë të së shtunës me Luftëtarin për të cilën është shprehur.

Në fund, sulmuesi kryesor i Vllaznisë ka lëshuar edhe një batutë kur është pyetur për peshën e tij.

E rëndësishme është që në kampin shkodran ka filluar të rikthehet buzëqeshja. Ekipi ka besim se mund t’ia dalë të vazhdojë serinë e rezultateve pozitive, aq të domodoshme në këtë periudhe dhe Sukaj e ka premtuar një gjë të tillë.

Lexoni dhe kete

ÇIKLISTËT E VLLAZNISË FITOJNË EDHE TROFEUN “KORÇA”

Çiklistët e Vllaznisë kanë treguar edhe njëherë tjetër vlerat e tyre duke u shpallur fitues …