Friday , 15 December 2017

SULMOHET INFERMIERJA E URGJENCES SE SHKODRES

Dy ditë më parë në Urgjencen e Spitalit Rajonal të Shkodrës është sulmuar një infermiereve, për këtë shkak personi I Spitalit rajonal të Shkodrës ka dal me një deklaratë ku I kërkohet qeverisë që të ritet siguria e personelit mjeksorë pasi rastet e sulmeve po bëhën të shpeshta.

Infermieraja e Urgjences ne Spitalin Rajonal te Shkodres me inicialet L.P është sulmuar fizikisht nga një person, ky është rasti I dytrë brenda pak javësh kur bluzat e bardha në Spitalin e Shkodrës sulmohe. Dy javë më parë është sulmuar fizikisht në ambientet e punës mjeku kirurg Besmir Grizhja, cka solli edhe reagimin e personelit.

Por përkundër apeleve të një pas njëshme të mjekve dhe infermiereve të spitalit të Shkodër për rritjen e sigurisë situate vazhdon të jetë e njëjtë.

Lexoni dhe kete

“SOLIDARITET KUNDER URISE, BASHKIA SHKODER I BASHKOHET NISMES SENSIBILIZUESE

Thirrjes se organizates FoodBank Albania per te dhuruar ndihma ushqimore ne ndihme te familjeve ne …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin