Friday , 30 October 2020

TAFILI: GOLI IM I RNDSISHM SEPSE I DHA FITOREN VLLAZNIS

Goli i shnuar prej tij n ndeshjen ndaj Teuts, i ka dhn fitoren Vllaznis n takimin e par erekfinal t Kups s Shqipris. Alsid Tafili sigurisht q ndjehet mir pr kt gj dhe kuptohet q sht i knaqur si n aspektin personal si autor i ktij goli por m s shumti, sepse i dha fitoren e ekipit t tij dhe njkohsisht, shpresn pr kalimin n katrshen e ekipeve m t mira t ktij kompeticioni….

Nga ana tjetr, i pyetur nse shkodrant jan t favorizuar me rezultatin 1-0 t ndeshjes s par, pr kalimin n turin tjetr, mesfushori i Vllaznis i sht prgjigjur.

Nj rezultat i till n fakt n ndeshjet e kups gjithnj konsiderohet shum i favorshm pr kualifikim n turin tjetr megjithat, Vllaznia nuk duhet t jet e knaqur vetm me kaq. Pas dy javsh n Durrs, duhet t bj shum kujdes pr t arritur rezultatin e duhur q do ta kualifikoj pr n gjysmfinale.

Lexoni dhe kete

DRESHAJ: DYERT E DEÇIÇ TË HAPURA PËR LOJTARËT SHKODRANË

10 ndeshje pa humbje dhe vendi i dytë në renditje për Deçiçin e bëjnë skuadrën …