TAFILI: TANI KEMI MË SHUMË ENTUZIASËM PARA LUFTËTARIT

Fitorja e arritur në mesjavë ndaj Lushnjës ka rikthyer njëfarë qetësie në kampin shkodran. Tashmë pjestarët e saj janë më shumë entuziast për ecurinë e mëtejshme në kampionat por një nga lojtarët titullarë të ekipit të Vllaznisë, pikërisht Alsid Tafili, në një prononcim për mediat ka bërë thirrje për më shumë kujdes sepse takimi i rradhës me Luftëtarin është edhe më i vështirë. Ai u ka bërë thirrje edhe tifozëve për të qenë më të shumtë në numër ditën e dielë në stadium.

Ndeshja Vllaznia- Luftëtari luhet të dielën në orën 14.00 në stadiumin “Loro Boriçi” dhe në rast fitoreje, kuqeblutë do ta lënë edhe këtë skuadër pas në renditje dhe padyshim që një sukses i tillë do të ndikonte pastaj edhe tek takimi i tretë i rradhës në Shkodër, ai i javës tjetër me Laçin.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NJEH RIVALET PËR LIGËN E KAMPIONEVE

Ka marrë fund pritshmëria e futbollisteve dhe e drejtuesve të Vllaznisë për të mësuar emrat …