Sunday , 27 September 2020

TAKIM INFORMUES ME GRATE BIZNESMENE

Dhoma e tregtise Tiran n bashkpunim me dhomn e tregtise s gjermanis n kuadr t projektit CEFTA, projekt ky q ka synim marrveshjen e lir pr vendet e Ballkanit ka organizuar nj trajnim me grate biznesmene t Shkodres. Qellimi I trajnimit sht njohja e femrave tregtare t tregtis s lir kjo pohohet nga Albana Lakrori prfaqsuese e dhoms s trgtis tiran.

 

E pranishme n kt trajnim ishte dhe Flutura Xhabija, kryetare e shoqats kombtare t grave biznesmenee cila ka dhe degn e saj n Shkoder.

N kt trajnim ishin t ftuar rreth 30 gra biznesmene.

Lexoni dhe kete

11,493 BIZNESE TE VOGLA KALUAN NE TVSH, PA KOSTO

Administrata tatimore njofton se kalimi i biznesit të vogël në skemën e TVSH-së është një …