TAKIMI I BASHËS ME KRERËT E PARTIVE ALEATE

Takimi i pasdites të së enjtes mes krerëve të partive të opozitës së bashkuar në selinë e Partisë Demokratike nuk prodhoi një datë konkrete për protestat që Lulzim Basha ka paralajmëruar për vjeshtën. Por, Basha tha se ky diskutim nuk ka munguar por nuk ka ende një date dhe theksoi se edhe largimi i Ramës nuk mjafton. Sipas Bashës, sot ndeshemi me një shtet thellësisht privat, kriminal, personal të Edi Ramës, i cili ka zëvendësuar shtetin e së drejtës.

Pyetjes se a do i rikthehet opozita protestave, Basha përgjigjet:

Partia Socialiste, tha Basha, duhet të marrë përgjegjësi për gjendjen ku e ka katandisur vendin.

Lexoni dhe kete

ZGJEDHJET E 30 QERSHORIT NË BASHKINË LEZHË, JA ÇFARË KËRKON GJYKATA E LEZHËS

Pas ankimimit të paraqitur nga PD Lezhe, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë ka vendosur shfuqizimin …