Tuesday , 16 August 2022

TAKIMI I DY QEVERIVE, SHQIPËRI – KOSOVË

Dy qeveritë, ajo e Shqipërisë dhe Kosovës, kanë zhvilluar këtë të premte një takim të përbashkët. I pyetur se çfarë po bëhet për mos zbatimin e marrëveshjeve të firmosura më herët Shqipëri-Kosovë, Rama e pranoi se nuk ka qenë i njëjti sukses në zbatim për çdo marrëveshje, ndaj është vendosur edhe krijimi i sekretariatit ndërkoordinues.

Ndërsa, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se e ardhmja e dy vendeve është në BE dhe se marrëveshjet e firmosura të përkthehen në projekte konkrete dhe shtim të tregjeve dhe shkëmbimeve tregtare.

Në mbledhjen e 7 të përbashkët mes dy qeverive u nënshkruan 13 marrëveshje.

Lexoni dhe kete

PD: BORDET E TRANSPARENCËS BASHKËPUNËTORË NË VJEDHJE

Partia Demokratike vijon akuzat ndaj Bordit të Transparencës përsa i përket lëvizjes në çmime të …