TAKIMI META-BASHA, SHPRESE PER REFORMEN

Ashtu sikurse u paralajmerua me heret kete te diele eshte zhvilluar takimi mes Kryedemokratit Lulzim Basha dhe kryeparlamentarit Ilir Meta. Takimi ka zgjatur rreth 2 ore. Pas takimit Meta ka dhene edhe nje konference per mediat. Meta tha se ai i ka krkuar ndjes PD-s pr gabimin teknik q ndodhi n kalendarin e Kuvendit t ndryshimeve kushtetuese.

Po ashtu edhe kryedemokrati Lulzim Basha ka dale me nje konference per mediat teksa tha se partia demokratike ka vullnetin e duhur per te miratuar reformen ne drejtesi me parakushtin themelor, moskapjen e drejtesise

Teksa kryeministri ka deklaruar me heret se nuk ka kohe te prese me partine demokratike por do te miratoje reformen. Mendim ndryshe ka kryeparlamentari I cili ka deklaruar se ka vullnetin e duhur per dialog dhe bashkpunim qellim miratimin gjithperfshires te reformes. Takimi mes Bashs dhe Mets ka korresponduar me ditlindjen e kreut t opozits. Ilir Meta e ka surprizuar Bshn duke i dhuruar 42 trndafila me rastin e 42 vjetorit.

Lexoni dhe kete

NDRYSHIMET KUSHTETUESE NË PARLAMENT, REAGON LULZIM BASHA

Në një deklaratë për mediat pas votimit të ndyshimeve kushtetuese, kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh …