Saturday , 24 March 2018

“TAPHOPHILE”, EKSPOZITA E PARE ME PIKTURA E ALEKSANDER SIRMES

“Taphophile” ishte titulli i ekspozites se hapur pasditen e se Shtunes ne ambjentet e Qendres Rinore Arka. Konkretisht, ne Galerine Arkapia, Aleksander Sirma, organizoi ekspoziten e tij te pare me 17 piktura, qe vinin para publikut pak dramatike, por plot jete dhe ngjyra. Per autorin e ekspozites, realizimi i saj ka rezultuar i vecante.

Ndersa, skulptori Ferid Kola u shpreh i impresionuar nga punimet e Aleksandrit dhe e inkurajoi qe te vazhdoje ne po te njejtin stil.

Te aferm, miq, por edhe figura te artit ne qytetin e Shkodres pane nga afer punimet e realizuara me mjeshteri nga Aleksander Sirma.

Lexoni dhe kete

KONFERENCA E 7-te VJETORE E MYFTINISE SHKODER

Myftinia ShkodĂ«r ka organizuar kĂ«tĂ« tĂ« mĂ«rkure konferencĂ«n e 7-tĂ« vjetore tĂ« imamĂ«ve, teologĂ«ve dhe …