Sunday , 17 February 2019

TASK FORCA KUNDER KANABISIT

Është zhvilluar mbledhja e Task Forcës kundër kultivimit të bimëve narkotike në Shkodër. Prefekti i Qarkut Shkodër Cesk Millja u shpreh se ne duhet të punojmë të gjithë së bashku të heqim Shkodren nga harta e zezë e kultivimit të kanabistit, ndërsa foli edhe për zonat ku kultivimi është problematik.

Nga ana tjetër Nënkryetari i Bashkisë Shkodër Arben Gjuraj u shpreh se njësia vendore ka qenë bashkëpunuese si dhe ka ndihmuar në shmangien e këtij fenomeni.

Shkodra vitin që kaloi ka shenuar një rëni me 60% të kultivimit të kanabisit në nivel qarku.

Lexoni dhe kete

QYTETARET TREGOJNE ARSYET E PROTESTES PER TV ROZAFA

Qytetarë dhe mbështetës nga e gjithë Shqipëria ishin të shtunën në protestë ndaj qeverisë Rama. …