Tuesday , 21 November 2017

“TE DREJTAT E GRAVE NE TREGUN E PUNES”

“Te drejtat e grave ne tregun e punes” ishte titulli i trajnimit te organizuar kete te Premte ne Qendren e Informimit te Bashkimit Evropian Shkoder. Ky trajnim vjen fale bashkepunimit mes Qendres se Informimit te BE-se Shkoder dhe Drejtorise Rajonale te Punesimit me Inspektoratin e Punes, nje projekt i financuar nga BE. Rozafa Zmijani, drejtoreshe e Drejtorise Rajonale te Punesimit Shkoder, foli per qellimin e ketij takimi, ku tha se grate kerkojne nje pune por duhet te jene te pergatitura se si ta kerkojne kete pune.

Ndersa, Agim Shimaj, kryeinspektor i Inspektoriatit te Punes Shkoder, u shpreh se ka nje permiresim ne marredheniet dhe kushtet e punes.

Ne kete trajnim moren pjese grate pune-kerkuese te Qarkut Shkoder duke perfshire bashkite ku zbatohet projekti WOMEN.

Lexoni dhe kete

MUNGESA E BANJOVE PUBLIKE, QYTETARET KERKOJNE RIKTHIMIN E TYRE

Mungesa e banjove publike vijon te mbetet nje problem shqetesues ne qytetin e Shkodres. Ne …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin