Wednesday , 21 October 2020

T MRKURN NDESHJA E KUPS KAMZA- VLLAZNIA

T mrkurn n Kamz, Vllaznia do t luaj ndaj skuadrs vendase ndeshjen e par t turit t dyt t Kups s Shqipris. Pavarsisht se prball do t jet nj ekip i kategoris s par, Kamza ka treguar se mund t shkaktoj edhe surpriza dhe pr kt arsye, n kampin shkodran ka nj vlersim maksimal pr kundrshtarin.

Trajneri Armando Cungu sht i mendimit se skuadra q ai drejton do t bj m t mirn e mundshme n kt takim t par n mnyr q ta ket sa m t leht pastaj kalimin pr n turin tjetr t ktij kompeticioni.

Pr takimin e nesrm, pritet q stafi teknik i skuadrs shkodrane t bj edhe disa ndryshime n formacion duke u dhn m shum mundsi aktivizimi futbollistve t cilt nuk kan luajtur aq sa duhet ndeshjet e fundit, por edhe prej tyre kuptohet q do t krkohet t zhvillojn nj ndeshje t mir n mnyr q t marrin rezultatin e duhur.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NË PRITJE TË STARTIT, POR SHQETËSON COVID-19

Java e ardhshme pritet të jetë vendimtare për futbollin shqiptar. Mes klubeve dhe Qeverisë pritet …