Friday , 15 January 2021

T PREMTEN NIS KUPA E SHQIPRIS PR GRUPMOSHAT

Ashtu si sezonin e kaluar, edhe kt sezon, Federata Shqiptare e Futbollit do t organizoj aktivitetin e Kups s Shqipris pr grupmoshat U-17 dhe U-19. Nj gar ku do t marrin pjes t gjith ekipet e vendit dhe pr t shpallur fituesit do t zhvillohen disa ture. Ndeshjet e turit t par do t zhvillohen pikrisht ditn e premte.

Ekipet e Akademis Vllaznia natyrisht q nisen si pretendente ngaq edhe n kampionat jan n vendet e para n renditje. N ndeshjen e turit t par, ekipi U-17 do t ndeshet me lezhjant e Portos ndrsa ekipi U-19 do t ket prball ekipin e Akademis s Futbollit t Tirans. T gjitha ndeshjet e Kups s Shqipris do t zhvillohen n kompleksin e ekipeve kombtare n Kamz. Akademia Vllaznia natyrisht q spikat me elementin e saj megjithat ndeshjet e Kups s Shqipris do t jen nj tjetr test pr t par gjendjen e tyre konkrete. Drejtuesit e klubit i kan dhn prioritet natyrisht elementit t spikatur t Akademis dhe jo m kot, dy pjestar t ekipit U-19, mbrojtsi Miloti dhe sulmuesi Pusi, jan grumbulluar me ekipin e par n strvitjet e Ulqinit. Kto dy element por edhe t tjer, tashm padyshim q do t ken pr detyr t fitojn trofeun e Kups s Shqipris.

Natyrisht q nuk do t jet e leht megjithat, ata do ta provojn nj gj t till deri n fund. Kupa e Shqipris pr moshat do t zgjas disa jav dhe pritet me interes sepse kt her skuadrat e Veriut dhe t Jugut jan bashkuar n nj gar t prbashkt dhe pr kt arsye do t ket m shum rivalitet megjithat ekipet e Akademis Vllaznia jan t prgatitura pr kt gj.

Lexoni dhe kete

ZMIJANI: VLLAZNIA MUND TË FITOJË EDHE ME KUKËSIN

Vllaznia e sivjetme po i bind të gjithë dhe për më tepër ajo përpos kryesimit …