Saturday , 24 March 2018

TE SHTENA ME ARME NE LEZHE

Të shtëna me armë janë dëgjuar mesditen e së enjtes në qytetin e Lezhës, duke krijuar frike dhe panik tek qytetataret.Përsona ende të paidentifikuar kanë qëlluar me bresheri për motive ende të paqarta në afërsi të depove të ujit pranë kalasë së qytetit të Lezhës.Krismat janë dëgjuar për më shumë se 5 minuta, ndërsa kjo situate vuri në alarm edhe Policinë e Lezhës.

Këta të fundit krehen menjëherë zonen ku u dëgjuan krismat, ndërsa mësohet se kanë qenë tre të rinj të cilët kanë qëlluar, njëri prej të cilëve është ndaluar nga policia.

Gjithashtu blutë po punojnë edhe për idetifikimin e dy përsonave të tjere si dhe gjetjen e armes me të cilen dhe gëzhojave, ndërkohe policia po punon për të zbardhur arsyet që i çoj tre të rinjtë për të qëlluar me breshëri arme në ajer duke cenuar rendin dhe sigurinë pblike në qytetin e Lezhës.

Lexoni dhe kete

LEZHE, ARRESTOHET 40-VJEÇARI I KERKUAR NGA ITALIA

Një 40-vjeçar nga Mamurrasi është arrestuar nga policia, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombetar për …