TË SHTUNËN GJYSMËFINALJA VLLAZNIA – FLAMURTARI, HOXHA: DO BEJME ME TE MIREN

Të shtunën në orën 10.00 do të zhvillohet në Kamëz ndeshja gjysmëfinale e kampionatit kombëtar të të rinjve, ajo në mes Vllaznisë dhe Flamurtarit. Në kampin shkodran janë në përgatitjet e fundit për këtë takim dhe çdo gjë po shkon ashtu si duhet. Drejtori i Akademisë Qashif Hoxha në një prononcim për televizionin Rozafa shprehet i bindur tek suksesi i këtij ekipi që ka në përbërje lojtarë të talentuar.

Ndërkohë i pyetur në lidhje me të ardhmen e këtyre futbollistëve, shumica e të cilëve nuk do të kenë më moshën për të luajtur me këtë ekip sezonin e ardhshëm, drejtori Hoxha shprehet.

Kuqeblutë gjithsesi duken të fokusuar tek gjysmëfinalja e së shtunës ku synojnë daljen në finale dhe më pas edhe fitimin e trofeut, për të kurorëzuar me sukses një tjetër sezon të shkëlqyer që ato kanë zhvilluar edhe sivjet.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA ZHGËNJEN NË FINALE, TRAJNERI CANAJ: DREJTUESIT DUHET TË NDËRHYJNË

Ndryshe nga sa pritej, Vllaznia ka bërë një paraqitje zhgënjyese në ndeshjen finale ndaj Bylisit. …